+420 241 740 120

info@labimex.cz

+420 241 740 120

info@labimex.cz

KIMESSA AGKimessa_Logo.jpg

 

 

KIMESSA AG je švýcarský výrobce kvalitních zařízení pro měření a monitoring nebezpečných plynů a par vyskytujících se v nejrůznějších technologiích našeho průmyslu, výzkumného, obchodního či soukromého sektoru a také domácností. Současně je zaměřen na trvalý vývoj zejména stacionárních detekčních systémů, jejich výrobu, servis a prodej s celosvětovou působností.

Firma LABIMEX CZ s.r.o. je výhradním zástupcem švýcarského výrobce detektorů plynů KIMESSA, jejichž produkty jsou, díky více než 30 leté tradici, individuálnímu přístupu k projektům, přesnosti a vysoké kvalitě zpracování, nejvyšší třídou pro řešení monitoringu a detekce plynů ve vašich závodech na světě.

Detekce a monitoring plynů dnes nedílně patří k udržení bezpečného provozu. Aplikace přístroj však má velice široký záběr a kromě průmyslu nalézají uplatnění zejména v parking systémech, car parcích, laboratořích vědy a výzkumu, kotelnách, chladících zařízeních a kotelnách. Ve všech těchto oblastech má firma KIMESSA bohaté zkušenosti a značné know-how.

Specializací firmy KIMESSA jsou hlavně pevné plynové detektory, ovládací jednotky a celkové systémy včetně poplašných a výstražných zařízení. Výrobky KIMESSA tak slouží k vytváření nových bezpečnostních systémů stejně tak, jako k vylepšení a modernizaci těch stávajících. Značná možnost modularity pak umožňuje přesnou skladbu „na klíč“ podle potřeb zákazníka a prostředí.

KIMESSA je výrobcem detektorů pro BNV prostředí (bez nebezpečí výbuchu) a ATEX zony I i II.

Kromě celkových systémů, které mohou zahrnovat až 256 senzorů a detektorů řízených centrálně nabízí KIMESSA i jednoduché systémy MONOline, které v sobě zahrnují 1-2 plynové senzory a řídící jednotku s monitorem. Toto elegantní řešení je ideální jak poměrem cena/výkon, tak i možností rozšiřování o další výstražné systémy / senzory a detektory.

Detektory a řídící jednotky mohou být v analogovém i digitálním provedení/zapojení.